Apple’ın masaüstü kararı!

Teknoloji devi Apple geçtiğimiz sonbaharda iPhone 7 ve ardından yeni MacBook Pro’yu -dizüstü bilgisayarını- tanıttı. Fakat akıllarda uzun zamandır -yaklaşık 3 yıl- yenilenmeyen masaüstü bilgisayarı iMac ve MacPro var.

Teknoloji site ve forumlarında tartışmalar süredursun, bizler bu konuya kısa bir bakış atalım istedik.

Steve Jobs‘un vefatının ardından şirketin başına geçen Tim Cook; bu konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde bazı açıklamalarda bulundu. Tim Cook; ‘Bazı medya kuruluşları gelecekte masaüstü bilgisayar yapmayacağımızı söylüyor. Eğer böyle bir şüphe varsa açıkça belirtmeliyim ki; yol haritamızda harika masaüstü bilgisayarlar olacak. Bu konuyla ilgili kimse şüphe etmesin’ dedi. 3 yıldır yenilenmeyen hali hazırdaki iMac‘in şimdiye kadar yapılmış en iyi masaüstü olduğunu ekledi ve insanlar için masaüstü bilgisayarların önemli ve bazı durumlarda kritik olabildiğini belirtip Apple’ın gelecek stratejileri hakkında ip ucu vermeyi de ihmal etmedi.

Açıklamasında, kültürde ve insanlarda farklılaştırıcı olma gibi bazı şirket değerlerinden bahseden Cook ; her şeyin yıllar öncesinden planlandığını ve olası durumlara hazırlıklı olunduğunu söyledi. Açıklamasını ‘Apple çalışanlarının en büyük özelliği; herhangi bir konuda heyecan duymaları ve know-how’a olan inançları’ diyerek tamamladı.

Milyonları peşinden koşturan, kurduğu yeni kampüs ile çıtayı sürekli yukarı çıkarmayı hedefleyen firma; 2017 de masaüstü kullanıcılarını -uzun bir Es’in ardından- hasretten kurtaracağa benziyor.

Kaynak: Mashable

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s